Müslüman olan sanatçı Sinead O'Connor kimdir, neden Müslüman oldu?

Müslüman olan sanatçı Sinead O'Connor kimdir, neden Müslüman oldu?İrlandalı şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sinead O'Connor , Müslüman olduğunu açıkladı. Peki, Sinead O'Connor kimdir?

Din değiştirdiği haberleriyle gündeme gelen Sinéad Marie Bernadette O'Connor, 8 Aralık 1966 tarihinde Dublin’de dünyaya geldi.

1990 yılında söz yazarının Prince olduğu ve zirveye çıkmasına yol açan şarkı olan "Nothing Compares 2 U" adlı şarkıyı yaptı. Layık görüldüğü Grammy Ödülü'nü reddeden O'Connor, politik kimliğini sanatıyla birlikte önplana çıkararak, ABD ve savaş karşıtı bir çizgi izledi. 1992 yılında Papa II. Jean Paul'ün katolik kilisesindeki cinsel tacize sessiz kalmasını protesto için Papa'nın bir fotoğrafını televizyon kameralarının önünde yırtmasıyla dindar kamuoyunun tepkisini çekti.

İsveç'li eşiyle olan ikinci evliliğini 2003 yılında bitiren sanatçı, yaptığı albümlerle beğeni toplayarak listelerde üst sıralarda yer aldı. 2002'de çıkardığı İrlanda halk şarkılarını içeren Sean-Nós Nua albümünde beklediği başarıyı bulamayınca müziği bıraktığını açıklamasına karşın, 2005 yılında geri döndü.

Ünlü şarkıcı İslamiyete geçiş sebebini şöyle açıkladı. O’Connor, “Bu zekice bir teolojik yolculuğun doğal bir sonucudur. Tüm kutsal metinler, diğer kutsal metinleri gereksiz kılan İslam’a götürür” ifadelerini kullandı. Kendisini tebrik ediyoruz. Seni seviyoruz Sinead O'Connor...
26.10.2018